Skip to content Skip to footer
Ostukorv 0 items - 0.00€ 0

Üks-ühele coaching

Üks-ühele coaching sobib nii alustavale kui ka juba tegutsevale ettevõtjale.

Individuaalsel coaching’u sessioonil  paneme paika fookuse ja valime välja sobivad tegevused eesmärkide saavutamiseks.

Leiame koos sinu äri jaoks koos õige suuna, et saaksid tegutseda jätkusuutlikult ja mõtestatult. 

Mida oodata üks-ühele coachingust?

Üks-ühele coaching on struktureeritud vestlus, mille käigus esitan avatud küsimusi, et saaksid enda jaoks asjad läbi mõelda. Hoian turvalist ruumi ja kasutan vajadusel erinevaid loovmeetodeid, et leida lahendusi tekkinud probleemidele ja dilemmadele. Vastavalt vajadusele võtan sessiooni käigus välja piltidega coaching’u kaardid, et saaksid enda valikute osas selgust luua. Samuti kasutan ajajoone meetodit, et aidata sul eesmärgid paika panna. 

Esimesel kohtumisel kaardistame hetkeolukorra ja räägime soovitud tulemustest. Paneme paika sinu pikaajalise eesmärgi, mille suunas liikuma hakata.

Järgmistel kohtumistel räägime saavutatud tulemustest ja võimalikest tagasilöökidest. Teeme kindlaks, millised on arenguvõimalused ning paneme paika edasised sammud. Igalt kohtumiselt lahkud konkreetse tegevuskavaga.

Terje Kivi

Kas coaching on sama, mis nõustamine või mentorlus?

Kui nõustamisel ja psühhoteraapias tegeletakse enamasti mineviku probleemidega, siis coaching’us vaatame tulevikku – kuidas seada eesmärke ja tulemusi saavutada? 

Mentorluse käigus annab mentor nõu vastavalt enda kogemusele, coaching’us suunatakse inimest kindlate tehnikate abil ise lahendusi leidma. Mentorlus eriväljaõpet ei eelda, seda saab ellu viia kogenud spetsialist, kel on konkreetne ameti- või erialane pädevus. Coaching aga eeldab eraldi väljaõpet ja selle on saanud Eestis vaid teatud hulk sertifitseeritud spetsialiste. 

Coaching’u käigus aitab spetsiaalse väljaõppe saanud coach inimesel oma probleemidest ja takistustest aru saada ja neile lahendusi leida. Sessiooni lõpuks on olemas kindel tegevusplaan konkreetsete eesmärkide saavutamiseks ja produktiivsuse tõstmiseks.

Coaching’uga saad

 • Selged eesmärgid – üks-ühele coaching’u käigus loome selge visiooni ja paneme paika eesmärgi, mille suunas liikuma hakkame.

   

 • Produktiivsuse kasvu – peale igat kohtumist lahkud konkreetse tegevuskavaga, mistõttu oled efektiivsem ja tegeled asjadega, mis päriselt sinu eesmärkide saavutamisele kaasa aitavad.

   

 • Fookuse coach’i kõrvalpilk ja peegeldused aitavad rohkem kohal olla ja fookust kõige olulisemal hoida.

   

 • Vastutuspartneri coach küsib julgeid küsimusi, hoiab kätt pulsil ja uurib, kas kõik lubatud sammud on tehtud.

   

 • Enesekindluse  – Olulisi teemasid avatult läbi arutades aitab coach sisemised piirangud maha võtta, mis viib suurema motivatsiooni ja julguseni taas tegutsema asuda. Enesekindlus kasvab juba peale esimest kohtumist!

Kui kaua peaks coaching’us käima?

 

Üks-ühele coaching’us on soovitav käia niikaua, kuni eesmärk on saavutatud (eesmärgi saavutamiseni).

Parima tulemuse annab vähemalt 3-6-kuuline koostöö, kuid alati võib käia pikemalt.

Tasub meeles pidada, et eesmärkide poole pürgimine eeldab valmisolekut endasse panustada ja olulise teemadega tööd teha, sest tulemused ei ilmuta end üleöö.

Broneeri tasuta kohtumine